Jak kupić bitcoin za złotówki?

Satoshi Nakamoto, osoba lub grupa osób, która w roku 2008 opublikowała księgę zatytułowaną „Bitcoin: A Peer-to-Peer Electronic Cash System”, dała początek zawrotnej karierze bitcoina. Jest to specyfikacja zawierająca opis wszystkich detali technicznych. Wykopanie pierwszego bitcoina w styczniu 2009 roku rozpoczęło erę krytptowalut. Dziś kopanie bitcoinów to często ogromne przedsięwzięcie, wymagające współpracy setek komputerów zasilanych ogromną ilością energii elektrycznej i zaangażowania wielu pracowników.

Co to jest Bitcoin

Satoshi NakamotoPomysł na kryptowaluty pojawił się w związku koncepcją stworzenia zdecentralizowanego systemu, który realizowałby płatności elektroniczne. Idea pojawiła się w latach 90-tych ubiegłego wieku. Rozwój tych koncepcji przybrał na sile w latach 2008-2009, w latach kryzysu finansowego. Wielu programistów zakładało, że każdy użytkownik sieci, ma prawo zachowania anonimowości, tajemnicy wybranych przez siebie danych i braku regulacji przez władze. W roku 2008 powstają pierwsze kryptowaluty jak: hashcash i bit gold. Natomiast bitcoin zyskał sławę za sprawą manifestu Satoshi Nakamoto, anonimowej osoby lub grupy osób. W dziele tym dokładnie wyjaśnione są zasady wykorzystania sieci peer-to-peer, w celu stworzenia elektronicznego systemu transakcji opartym na wzajemnym zaufaniu. Umożliwiło to dokonywanie wymiany walorów bez pośrednictwa osób trzecich lub innych firm. Bitcoin nie jest walutą w sensie fizycznym. Jest to raczej pewien kod informatyczny. Każdy bitcoin posiada swój własny kod, a jego wartości decyduje społeczność ludzka.

Początek bitcoina to około 30 tysięcy linijek kodu. Na podstawie niepisanej umowy bitcoin ma taką wartość, jaką przypisują jej ludzie, jak długo cieszy się zainteresowaniem. Tak też długo, jak wartość bitcoina będzie rosła. Zwróćmy uwagę, że obecnie bardzo dużo operacji finansowych odbywa się z udziałem pieniędzy wirtualnych. Przykładowo dokonujemy zakupów internetowych, płacimy kartą, czy dokonujemy przelewów bankowych. W tych i podobnych transakcjach pieniądze fizyczne nie uczestniczą. Założeniem jest, że ma powstać 21 mln bitcoinów. Pierwszy blok bitcoinów został „wykopany” przez Nakamoto w styczniu 2009 roku, w ilości 50 BTC. Ówczesna wartość bitcoina była wówczas niewielką i za 1 dolara można było kupić ponad 1300 BTC. Dzisiaj ceny te zupełnie się odwróciły. Do historii bitcoina przeszedł dzień 22 maja 2010, kiedy informatyk Laszlo Haneyk po raz pierwszy użył BTC jako środka płatniczego. W restauracji w Jacksonville na Florydzie zapłacił za 2 pizze 10 tysięcy bitcoinów. Stanowiło to wówczas równowartość około 30 dolarów USD.

Czy Bitcoin jest bezpieczny?

Na kondycję walut wpływa tak wiele czynników gospodarczych i politycznych, więc nie można powiedzieć, że istnieje bezpieczna waluta. Wzrosty i spadki cen bywają gwałtowne i często nieprzewidywalne. Bitcoin także podlega prawom rynku walutowego, jednakże nie wszystkie go dotyczą, a istnieje wiele korzyści, które przewyższają ewentualne wady.

 • inflacja
  ponieważ ilość bitcoina jest z góry ustalona na 21 mln, nie podlega on inflacji. Jego wartość będzie więc stałe rosła
 • anonimowość transakcji
  elektroniczny podpis zawarty jest w kodzie monety i za każdym razem może być zmieniony. Tak więc, dokonując opłaty nie wykonujemy klasycznego przelewu
 • gwarancja płatności
  nie istnieje możliwość zwrotu, tak że realizacja każdej transakcji jest zagwarantowana
 • blokada konta
  ponieważ transakcje dokonywane są na zasadzie peer-to-peer, biorą w niej udział tylko dwie zainteresowane strony. Konto nie może być zablokowane
 • bezpieczeństwo
  ze względu na stosowanie stałe unowocześnianych algorytmów bezpieczeństwa, włamanie do jakiegokolwiek portfelu praktycznie jest niemożliwe, pod warunkiem zachowania indywidualnych zasad bezpieczeństwa
 • prowizje
  opłata dokonywana jest na rzecz tych, którzy udostępniają swoje łącza komputerowe. Są minimalne, a dodatkowe opłaty nie są naliczane

Gdzie kupić Bitcoin szybko i bezpiecznie?

Proces zakupu bitcoina jest zupełnie prosty i nie będzie stanowił problemu nawet dla osób mniej zaznajomionymi z działalnością tradycyjnych giełd. Składamy zlecenie w cenie, która nas interesuje, czekamy na pojawienie się satysfakcjonującej nas oferty i dokonujemy transakcji. Konieczne będzie potwierdzenie naszej tożsamości. Jest to wymóg mający na celu zapobieganiu praniu brudnych pieniędzy. Na giełdach można kupić bitcoiny za inną kryptowalutę, a także tradycyjną walutę. W związku z tym, na naszym rachunku musi znaleźć się określona waluta w odpowiedniej kwocie. Należy unikać nowych, mało znanych giełd, aby uniknąć ryzyka oszustwa. Jest kilka sposobów na zakup bitcoina, a każdy z nich ma swoje zalety i wady. Wybór należy do nas. Oto najpopularniejsze:

 • giełda kryptowalut
  jest to miejsce, gdzie handluje się ogromną ilością kryptowalut, jednak największą część wolumenu odpowiada bitcoin. To tutaj obydwie strony transakcji, kupujący i sprzedający, dokonują transakcji. Zwykle giełda kryptowalut jest najczęściej wybierana przez osoby, które dokonują zakupu bitcoina po raz pierwszy. Decydując się na zakup tego typu, warto prześledzić strony internetowe odpowiednich władz finansowych. W Polsce jest to Urząd Komisji Nadzoru Finansowego. Strony te bardzo często prowadzą listę ostrzeżeń, w której wyszczególnione są podmioty, które budzą zastrzeżenia.
 • kantor kryptowalut
  Jest to popularna alternatywa giełd kryptowalut. Zasada działania nie różni się niczym od działalności zwykłego kantoru, z tym wyjątkiem, że zamiast klasycznej waluty różnych krajów, można kupić lub sprzedać kryptowaluty. Kantory te istnieją fizycznie i w formie internetowej. W tym drugim wypadku, chcąc dokonać transakcji, musimy założyć konto, podobnie jak w przypadku giełdy. Natomiast w przypadku kantora stacjonarnego zetkniemy z kilkoma cechami dobrze postrzeganymi przez większość właścicieli kryptowalut: transakcja jest anonimowa, można płacić gotówką, często spotkamy atrakcyjny kurs.
 • bitomat
  urządzenie podobne w sposobie działania, do tradycyjnego bankomatu z tym wyjątkiem, że walutą jest bitcoin, a bardzo często również inne kryptowaluty. W bitomacie możesz a anonimowo, szybko i bezpiecznie dokonać transakcji kupna lub sprzedaży bitcoina. Ze względu na to, że nie istnieje potrzeba zatrudnienia pracowników obsługi, niewielkie rozmiary, które umożliwiają ustawienie urządzenia w każdym miejscu, bitomaty zyskują na popularności i spotykamy je coraz częściej.

Kantor kryptowalut Binance

Giełda krytptowalut Binance została założona w roku 2017 z siedzibą na Kajmanach. Według danych z roku ubiegłego osiągnęła największy wolumen obrotu na świecie. Wprowadziła na rynek swoją własną kryptowalutę i stablecoin BUSD, w stosunku do dolara wynoszący 1 : 1. Giełda posiada zabezpieczenia przed atakami hakerów i kradzieżą środków klientów. W związku z tym, że giełdy kryptowalut to stosunkowo młoda technologia, właśnie bezpieczeństwo jednym z głównych zagadnień. Najważniejsze kierunki w jakich działa Giełda w tym zakresie to:

 • działania Binance, aby kryptowaluty były zawsze bezpieczne
  stałe implementowanie nowych funkcjonalności, dokładanie wszelkich starań, aby właściciel był jedyną osobą mającą dostęp do konta, rzetelne rozliczenie wszystkich transakcji
 • ochrona specjalnym funduszem SUFU
  do tego funduszu trafia 10% wszystkich prowizji od transakcji. Gdyby doszło do ataku hakerskiego, w wyniku którego zostałyby skradzione środki przechowywane w giełdowym portfelu klienta, właśnie z tego funduszu zostaje wypłacone odszkodowanie.
 • specjalny program ubezpieczeniowy
  jest to system rozliczeń, którego rolą jest minimalizowanie skutków likwidacji pozycji w kontraktach typu futures. W określonym przypadku klient nie będzie ponosił dodatkowych kosztów, a w wypadku trafnego przewidzenia zmiany cen danego instrumentu, otrzyma wszystkie środki, które mu się należą.
 • bezpieczeństwo zależy też od nas samych
  należy regularnie skanować komputer dobrym programem antywirusowym, dokładnie sprawdzać adres na pasku przeglądarki, aby uniknąć phishingu, używać sprawdzonych portfeli krytptowalut.

Akademia Binance

Tutaj dowiesz się wszystkiego, co jest Ci potrzebne, aby rozpocząć działalność na giełdzie i bezpiecznie uczestniczyć w transakcjach. Edukacja obejmuje informacje na temat handlowego potencjału kryptowalut i technologii blockchain. Znajdziesz tu ponad 280 artykułów w 21 językach, obejmujących zagadnienia bezpieczeństwa i ekonomii. Dowiesz się między innymi, co to jest klucz prywatny, czym jest cyfrowy podpis, a także jaka jest różnica między portfelem Hot Wallet i Cold Wallet. W praktycznych przewodnikach znajdziesz informacje na temat prawidłowego zabezpieczenia konta i dowiesz się, w jaki sposób atakują hakerzy.

Jak Kupić BTC za PLN na giełdzie Binance

Zakup bitcoina jest bardzo łatwy i nawet gdy tego nigdy nie robiliśmy wcześniej, możemy tego dokonać w łatwy sposób na platformie giełdy Biance. Mamy kilka możliwości, wszystkie są bezpieczne i wiążą się z najniższymi opłatami. Wystarczy wykonać kilka prostych kroków. Aby rozpocząć, należy otworzyć darmowe konto, wpłacić środki i można zcząć kupować.

Krok 1 : Otwarcie konta Binance

Konto otwieramy w standardowy sposób, podając odpowiednie dane i weryfikując tożsamość. Mamy do wyboru kilka sposobów.

 • rejestracja przez aplikację Binance
 • rejestracja przez stronę internetową z wykorzystaniem adresu e-mail
 • rejestracja przez stronę internetową z wykorzystaniem numeru telefonu

Zatóż konto

Rejestracja i otwarcie konta są w pełni darmowa. Po wejściu na oficjalną stronę Biance, w prawy górnym rogu ekranu wybieramy zakładkę „Zarejestruj się”. Zostanie otwarty formularzy rejestracyjny, w którym musimy wypełnić kilka pól.

 • podajemy adres e-mail
 • podajemy hasło
 • wpisujemy ID osoby polecającej, lub ID giełdy Binance – 23568765.
 • akceptujemy zasady i warunki korzystania z giełdy Binance, i potwierdzamy ukończenie 18 lat.

Następnie zostaniemy przeniesieni na stronę z „brakującym puzzlem”, gdzie za pomocą suwaka musimy przesunąć go na odpowiednie miejsce, aby potwierdzić, że rejestracji nie dokonuje automat. W podobny sposób postępujemy, gdy zamiast e-maila chcemy podać numer telefonu. Następnie przechodzimy na naszą skrzynkę e-mail i otwieramy korespondencję od Binance. Dla potwierdzenia naszego adresu mailowego klikamy “Verify Email“. Wszystko gotowe, konto zostało aktywowane, teraz możesz w pełni z niego korzystać. W Binance nie musisz dokonywać weryfikacji konta. Jeśli jednak będziemy obracać większymi kwotami i będziemy potrzebowali większych limitów, weryfikacja jest wymagana.

Binance

Weryfikacja konta
Najpierw musimy zdecydować czy będziemy korzystać z konta indywidualnego, czy firmowego. Jeśli wybierzemy indywidualne, będziemy musieli podać dane personalne: imię i nazwisko, adres zamieszkania i kraj pochodzenia. Musimy także wybrać dokument, który potwierdzi tożsamość. Może to być dowód osobisty, prawo jazdy lub paszport. Ważna jest dobra jakość kopii dokumentu. Następnie przesyłamy zdjęcia własnej twarzy. Aby to zrobić, pobieramy na telefon aplikację Binance i za jej pomocą wykonujemy selfie kamerką naszego telefonu. Jeśli kopie dokumentów i zdjęcie będą zadowalającej jakości, weryfikacja nastąpi bardzo szybko.

Krok 2 : Wpłata środków

Dla rozpoczęcia handlu bitcoinem konieczne jest zasilenie konta. Są trzy realne możliwości rozpoczęcia działalności.

kupno bitcoina za złotówki, zasilając konto za pomocą karty kredytowej lub debetowej
zasilenie konta Binance za pomocą obcej waluty, a następnie jej wymiana na bitcoiny
wpłata złotówek na inne konto i wymiana na bitcoin za niską opłatą, a następnie przesłanie na konto Binance.

Wpłacając obce waluty mamy do wyboru kilka możliwości: przelw bankowy SEPA, usługę p2p, kartę bankową lub Advcasch.

Wpłata w euro
Dokonując przelewu, musimy wziąć pod uwagę kilka szczegółów:

 • wysokość wpłaty
  kwota musi być wyższa niż 3 euro. Kwoty niższe nie są księgowane ani zwracane
 • wspólne konto
  konto musi być indywidualne, przelewy z kont wspólnych nie są akceptowane
 • imię i nazwisko na koncie z którego przelew wychodzi, musi być takie samo, jak na koncie Binance, na które wpłata następuje
 • niezależnie od wielkości wpłaty, opłata jest stała i wynosi 1 euro

Wpłata w funtach (GBP)
Chwilowo przelewy bankowe zostały zawieszone.

 • można skorzystać z karty bankowej
 • środki na koncie pojawiają się natychmiast
 • prowizja wyniki 1,8%

Wpłata w dolarach (USD)
Wybór dolarów jako waluty zasilającej konto pozwala oszczędzić kapitał.

 • za przelew SWIFT nie jest pobierana prowizja

Krok 3 : Zazcznamy kupować bitcoiny

Po zakupie bitcoina możemy trzymać go w swoim osobistym portfelu, lub zwykle trzymać na koncie. Obecna cena 1 bitcoina to 20 000 dolarów (USD). Gdy mówimy o cenie bitcoina nasuwa się na myśl sprzeczność z podaniem minimalnej kwoty 3 euro, która wymagana jest do założenia konta. Otóż nie musimy kupować całego bitcoina, możemy kupić jego ułamkową część, wartością odpowiadającą kwocie, którą posiadamy na koncie.
Ceny krytptowalut, w tym bitcoina, tak ja ceny wszystkich walut na giełdach podlegają ryzyku rynkowemu, a także mniejszej lub większej zmienności. W związku z tym powinieneś inwestować jedynie w instrumenty, które znasz i rozumiesz ryzyko, któremu podlegają. Należy zapoznać się z ogólnymi zasadami handlu na giełdzie walutowej Forex i zagadnieniami analizy technicznej i fundamentalnej. Bez tej wiedzy jakiekolwiek inwestycje związane z bitcoinem stają się hazardem.

Related Posts

Jak płacić w Bitcoin? Poradnik dla początkujących

W świecie cyfrowym, coraz więcej osób zaczyna korzystać z...

Jak kupić bitcoin bez weryfikacji?

Bitcoin to wszystkim nam znana waluta cyfrowa stworzona i...

Darmowy Bitcoin : Jak zarobić 1 Bitcoin na Binance?

Bitcoin od kilku lat znajduje się na szczycie popularności...

Czym jest Bitcoin halving ?

Bitcoin to wirtualna waluta wywodząca się z technologii Blockchain,...