Kalkulator kryptowalut

Bitcoin

Kalkulator kryptowalut

Kurs Bitcoin

Bitcoin jest wirtualną kryptowalutą stworzoną w 2009 roku przez nieznanych autorów, działających pod pseudonimem Satoshi Nakamoto. Jej istnienie opiera się na zaawansowanej kryptografii oraz sieci wymiany P2P- peer- to -peer, czyli bez pośredników.

Pierwsza giełda Bitcoin powstała w październiku 2009 roku, a za 1 USD można było wówczas zakupić 1309,02 BTC.

Ogromnym przełomem była pierwsza wymiana na giełdzie walut cyfrowych. Pierwsze, symboliczne upłynnienie krytpowaluty zrewolucjonizowało postrzeganie BTC w oczach inwestorów. Kolejnym kamieniem milowych w historii tej kryptowaluty był pierwszy zakup dobra materialnego. 22 maja 2010 roku nazywany jest powszechnie „Dniem Bitcoinowej Pizzy”- w mieście Jackonsville w stanie Floryda, sprzedano dwie pizze o łącznej wartości około 25 USD, zakupione zostały za 10 000 Bitcoinów.

Wieść o cyfrowej walucie szybko rozniosła się w sieci. Opublikowany na popularnym portalu technologicznym artykuł przedstawił projekt szerszej publiczności. Dzięki temu kurs BTC/USD wzrósł o 900% w ciągu 5 dni, osiągając cenę 8 centów. Zachęciło to kolejnych inwestorów i zapoczątkował roczny okres hossy na rynku.

Bitcoin jest walutą, która przyciąga coraz więcej inwestorów. Walutę tę cechuje względna stabilność ceny i odporność na ataki hakerów. Bitcoinów używać można do finansowania rozmaitych transakcji elektronicznych w prosty, szybki i bezpieczny sposób.

Zastosowanie Bitcoinów

W zasadzie każdy Internauta może wydobywać Bitcoiny. Inspiracją twórców tej waluty było pozyskiwanie złota. Walutę tę można uzyskać udostępniając moc obliczeniową swojego komputera. Jednak dla przeciętnego człowieka szanse na wydobycie jednej, wartej obecnie prawie tysiąc dolarów monety, są niewielkie. Tutaj potrzebna jest moc obliczeniowa, uzyskiwana za pomocą pracy potężnych serwerów.

Najważniejszym jednak atutem kryptowaluty jest wygoda jej użytkowania. Przy międzynarodowej wymianie handlowej bazującej na tradycyjnym pieniądzu, niemałe koszty generuje przewalutowywanie. Przelane Bitcoiny trafiają bezpośrednio na docelowe konto- niezależnie od kraju pochodzenia uczestników transakcji.

Bitcoin posiada ochronę przed inflacją oraz niemożliwe są sytuację „dodrukowywania” pieniędzy. Waluta ta zapewnia całkowitą anonimowość podczas transakcji.

Kalkulator kryptowalut- jak działa

Podstawową czynnością, jaką muszą dokonać inwestorzy zarówno przed zakupem jak i po sprzedaży Bitcoinów, jest skorzystanie z przelicznika BTC. Kalkulator Bitcoin wskazuje jego wartość po aktualnym kursie. Żeby jednak obliczyć aktualną cenę Bitcoina potrzeba dwóch danych kursów: kursu BTC/USD oraz kursu USD/PLN. Codzienne obliczanie ceny Bitcoina w polskim złotym to czasochłonne i żmudne zadanie, warto więc skorzystać z dostępnych w Internecie kalkulatorów Bitcoina.

Dostępne kalkulatory walut pozwalają w łatwy sposób dokonać konwersji pomiędzy poszczególnymi kursami walut. Dostępnymi walutami są między innymi: polski złoty, euro, dolar amerykański, frank szwajcarski oraz funt szterling. W kalkulatorze dostępne również są najpopularniejsze kryptowaluty: Bitcoin, Ethereum, Lisk czy Litecoin.

Kalkulator jest prosty i intuicyjny w obsłudze- wystarczy wpisać kwotę, którą chcemy przeznaczyć na wymianę, a następnie wybrać walutę, którą chcemy wymienić. Następnie należy wybrać walutę lub kryptowalutę, na którą chcemy, aby odbyła się wymiana. Wynik zostanie wyświetlony, w miarę wypisywania liczb lub podczas wyboru walut.

Internauci, którzy korzystają z obsługi Java Script w przeglądarce, muszą wcisnąć przycisk- oblicz. Strona zostanie przeładowana, a pole wynik wskaże ile danej waluty możemy uzyskać, przy uwzględnieniu parametrów, które podaliśmy w formularzu.

Ważną uwagą jest format, w jakim należy podawać ilość Bitcoina. Zamiast przecinka, należy wstawić kropkę. W innym przypadku kalkulator nie przeliczy Bitcoina.

Wartość kryptowaluty obliczana jest na podstawie jej średniej wartości na podstawie cen Bitcoina z wielu popularnych giełd.

W przypadku sprzedaży krytpowaluty po najkorzystniejszej cenie, w pierwszej kolejności należy sprawdzić cenę na giełdach i kantorach kryptowalutowych. Warto porównać i wybrać platformę, w której cena jest najkorzystniejsza.

Do czego służy kalkulator walut?

Spłata kredytu w obcej walucie, wyjazd na zagraniczne wakacje bądź zakupy, sprawiają, że wielu z nas zaczyna interesować się korzystną wymianą waluty. W bankach czy kantorach ceny są zróżnicowane i często niekorzystne. Waluty mocną reagują na uwarunkowania gospodarcze czy społeczne na świecie i szybują do góry. Wysoka różnica między kursem kupna, a kursem sprzedaży bywa wysoki, co oznacza wysoką prowizję dla klienta.

Kalkulator walut dostępny w Internecie jest nowoczesnym i bezpiecznym narzędziem, uwzględniającym aktualny kurs NBP. W szybki sposób możemy dokonać konwersji walutowej, uwzględniającej interesujące nas waluty. Spread jest znacznie niższy, w związku z tym, więcej zostanie w naszych portfelach.

Przelicznik Bitcoin BTC/PLN

Bitcoin jest pierwszą w historii walutą kryptograficzną, która na zawsze odmieniła rynek. To najbardziej popularna i zaufana moneta o największej kapitalizacji rynkowej.

Nazywana jest cyfrowym zamiennikiem złota, a także walutą przyszłości.

Z kalkulatora BTC/PLN należy skorzystać zawsze wtedy, gdy planuje się kupno bądź sprzedaż zgromadzonych aktywów Bitcoin. Wystarczy wpisać kwotę, jaką chcesz wymienić oraz wybrać walutę, której cenę chcesz poznać. Obliczona, aktualna cena Bitcoina pojawi się na ekranie komputera.

Bitcoin notowany jest na prawie każdej giełdzie kryptowalutowej i nie ma wspólnego kursu. Jego ceny mogą różnić się na od siebie na poszczególnych platformach.

Kalkulator Bicoin to uniwersalne narzędzie, z którego możesz wszędzie skorzystać. Używając przelicznika BTC na PLN, mamy pewność, że wskaże Ci ona cenę po aktualnym kursie.

Bitcoin to międzynarodowa waluta przyszłości, która kształtuje się przez podaż i popyt. Innowacja Bitcoina polega też na decentralizacji, czyni go to osiągalnym i dostępnym dla wszystkich w zasięgu Internetu lub sieci komórkowej. Każdy użytkownik BTC może błyskawicznie przesłać swoje Bitcoiny między dwoma dowolnymi miejscami na ziemi. Bez pośredników, bez ryzyka i biurokracji.

Zgodnie z ideą kryptowalut, Ty powinieneś być jedynym właścicielem swoich cyfrowych aktywów. Po zakupie Bitcoiny trafiają bezpośrednio na wskazany przez Ciebie adres portfela. Nie zastanawiaj się dłużej i zainwestuj już dzisiaj.

W jakim wieku można otworzyć konto na Binance: Przewodnik po weryfikacji

Otwarcie konta na giełdzie kryptowalut, takiej jak Binance może...

Jak płacić w Bitcoin? Poradnik dla początkujących

W świecie cyfrowym, coraz więcej osób zaczyna korzystać z...

Poradnik Aktywacji Karty Binance

W dzisiejszych czasach użytkowanie kryptowalut stało się coraz bardziej...

Znalezienie swojego adresu portfela na Binance – pełny przewodnik

Odnalezienie własnego adresu portfela na Binance może być nieco...

Która aplikacja do zarządzania kryptowalutą najlepsza dla Ciebie?

W dzisiejszych czasach kryptowaluty zdobywają coraz większą popularność, a...

Jak skutecznie zacząć handel kryptowalutami: praktyczny poradnik dla początkujących

Handel kryptowalutami stał się w ostatnich latach niezwykle popularny....