Jak kupić bitcoin bez weryfikacji?

Bitcoin to wszystkim nam znana waluta cyfrowa stworzona i przechowywana elektronicznie. W przeciwieństwie do tradycyjnych walut fizycznych, takich jak euro czy dolary, bitcoiny nie są drukowane, tzn. nie mają fizycznej postaci. Zamiast tego Bitcoin został stworzony przez informatyków na całym świecie. Bitcoin to także płynny środek wymiany, którym możemy płacić za coraz więcej rzeczy! Od czasu do czasu słyszymy, że coraz więcej instytucji, sklepów czy innych firm zaczyna akceptować Bitcoina. Jest to również waluta bez fizycznej formy, którą można natychmiast wysłać w dowolne miejsce na świecie.

Czy bitcoin jest anonimowy?

Bitcoin może być anonimowy, ponieważ adresy portfela nie mają nic wspólnego z tożsamością danej osoby. Na przykład płacenie kartą kredytową nie jest anonimowe, ponieważ wszystkie transakcje kartą kredytową są powiązane z Twoją tożsamością. Ale płacenie gotówką jest całkowicie anonimowe, ponieważ nikt nie może jej namierzyć.

Chociaż Bitcoin jest bardziej prywatny niż karta kredytowa, nadal jest mniej anonimowy niż gotówka. Transakcje Bitcoin są przechowywane w block chainie. Każda transakcja zawiera dane takie jak kwota płatności, adres nadawcy i odbiorcy.

Każda transakcja wykorzystuje bitcoin z poprzedniej transakcji. Oznacza to, że każdą płatność bitcoin można śledzić z jednego portfela do drugiego. Mimo to nie jest możliwe powiązanie adresu z żadną osobą lub podmiotem. Dlatego Bitcoin nazywamy pseudoanonimowym.

Tożsamość osoby fizycznej nie musi być powiązana z adresem bitcoin, ale niektórzy mogą stracić maskę „pseudonimowości”, udostępniając publicznie swój adres portfela.

Po połączeniu każdy, kto ma wystarczająco dużo czasu i determinacji, może zbadać całą księgę handlową. Byłoby wtedy możliwe określenie, ile ktoś posiada bitcoinów, w jaki sposób je otrzymał i w jaki sposób z nich korzystał. Aby stwierdzić, że Bitcoin jest anonimowy, należy podjąć niezbędne środki ostrożności, aby upewnić się, że tożsamości nie można powiązać z transakcją lub adresem.

Jak kupić bitcoina bez weryfikacji?

Jeśli chcesz szybko zdobyć choćby ułamek swojego BTC, możesz kupić Bitcoina w wielu miejscach bez weryfikowania swojej tożsamości lub rejestrowania konta. Zastanawiasz się, gdzie kupić Bitcoina bez weryfikacji BLIK? Oferujemy niezweryfikowane zakupy bitcoinów w kantorze i bitomacie.

Dziś nasze dane są dostępne dla każdej instytucji finansowej, z której korzystamy. Pełna rejestracja wszystkich operacji na koncie, takich jak pokwitowania rezerwacji czy przelewy, utrudnia poczucie anonimowości. Zwłaszcza z kolei wszystkie urzędy państwowe, takie jak urząd skarbowy, w wielu przypadkach mają do nich pełny dostęp.

Jedną z idei stojących za BTC i innymi kryptowalutami jest całkowita niezależność od dowolnego systemu bankowego. Dzięki temu możemy dysponować naszymi zasobami niemal całkowicie anonimowo: sprzedać, kupić lub zapłacić. Niemal, bo większość popularnych giełd czy platform kryptowalutowych, takich jak BitBay czy Binance, wymaga zastosowania procesów KYC (Know Your Customer) i AML (Anti-Money Laundering).

Oznacza to, że aby kupić Bitcoin, musimy przejść proces rejestracji i udostępnić niektóre dane osobowe. Oczywiście dostęp do nich jest bardziej chroniony i ograniczony niż w bankach. Jednak czy każdy nabywca BTC jest do tego przeznaczony? Cóż, nie, wciąż istnieją sposoby na kupowanie bitcoinów bez weryfikacji, które tutaj opisuję.

Jak wspomnieliśmy, Twój adres Bitcoin niekoniecznie jest powiązany z Twoją tożsamością, chyba że chcesz przekazać komuś adres swojego portfela kryptowalutowego. Ale jeśli dopiero zaczynasz i chcesz kupić kryptowaluty, szybko odkryjesz, że kupowanie bitcoinów bez ich identyfikacji nie jest takie łatwe.

Bitomat : szybki i prosty sposób zakupu bitcoina bez weryfikacji

Jednym z najłatwiejszych i najwygodniejszych sposobów anonimowego kupowania BTC jest użycie maszyny do bitcoinów.

Kupowanie Bitcoina przez bankomat to prawdopodobnie najlepszy sposób na szybki zakup kryptowaluty i ominięcie jakiegokolwiek procesu weryfikacji. Te urządzenia nie wymagają identyfikatorów i akceptują gotówkę – nie potrzebujesz nawet portfela kryptowalutowego. Maszyna wygeneruje nowy portfel papierowy. Później możesz importować klucze prywatne z tego papierowego portfela i wysyłać swoje bitcoiny w dowolne miejsce.

Co ważne, istnieje limit liczby bitcoinów, które można kupić bez weryfikacji. Ponadto większość bankomatów pobiera opłatę (zwykle 5-10%). Jeśli opłata nie jest wyraźnie określona, ​​jest „ukryta” w innym kursie niż Binance lub eToro.

Zakup Bitcoina anonimowo za pomocą DEXów i P2P (peer-to-peer)

Innym sposobem na zakup Bitcoina bez narażania swojej tożsamości jest użycie DEX (zdecentralizowanej wymiany). Są to aplikacje działające na zasadzie programowalnych block chainów. W przeciwieństwie do scentralizowanych giełd, takich jak KuCoin, Kraken czy ByBit, nie wymagają one KYC do przetwarzania transakcji. Wystarczy podać adres portfela.

Jednak DEX nie używają fiatów. Aby z nich skorzystać, potrzebujesz portfela kryptowalut, który jest już załadowany kryptowalutami. Jeśli nie masz żadnej kryptowaluty, powinieneś rozważyć jej zakup za pośrednictwem platformy peer-to-peer (P2P) lub bankomatu Bitcoin.

Punkty wymienione poniżej pomogą Ci kupić Bitcoina anonimowo za pomocą P2P.

Zdobądź VPN

Jeśli potrzebujesz dodatkowej ochrony prywatności, Twoja własna sieć VPN (wirtualna sieć prywatna) jest warta dodatkowych kosztów.

Twoje połączenie nie będzie bezpośrednie — zostanie przekierowane przez serwer VPN. VPN ukryje Twój adres IP, co jest skutecznym sposobem ochrony Twojej prywatności, zwłaszcza podczas uzyskiwania dostępu do niektórych usług internetowych.

Dodatkowo VPN chroni Twój komputer przed złośliwym oprogramowaniem poprzez zapory i serwery proxy.

Jeśli chcesz anonimowo kupić bitcoiny, sprawdź listę najlepszych usług VPN.

Utwórz nową skrzynkę e-mail

Po zabezpieczeniu połączenia internetowego nadszedł czas, aby popracować na tej anonimowej stronie dla transakcji bitcoinowych. Nawet jeśli planujesz kupić bitcoin za pomocą platformy peer-to-peer, będziesz potrzebować e-maila, aby się zarejestrować. Twój e-mail może być teraz śledzony, ponieważ już go używałeś.

Aby upewnić się, że nikt nie może prześledzić Twoich bitcoinów z powrotem do Twojej tożsamości, możesz rozważyć utworzenie zupełnie nowej wiadomości e-mail podczas korzystania z VPN.

Większość usług poczty e-mail będzie wymagać weryfikacji SMS-em, aby sprawdzić, czy jesteś człowiekiem, a nie botem, korzystającym z ich usług. Ponieważ nie warto przypisywać osobistego numeru telefonu do tego e-maila, rozważ użycie jednorazowej karty SIM. Niektóre usługi e-mail zorientowane na prywatność to ProtonMail i Tutanota, ale są też inne.

Utwórz konto na platformie peer-to-peer

Teraz, gdy masz już gotowy VPN i pocztę e-mail, możesz zacząć przeglądać platformy P2P, które pozwalają anonimowo kupować Bitcoin. Niektóre z najpopularniejszych platform P2P to:

  • Hodl Hodl (usługa internetowa)
  • Bisq (wymagane pobranie oprogramowania)

Możesz korzystać z tych platform, aby otrzymywać nowe wiadomości e-mail i używać jednorazowej karty SIM do weryfikacji SMS-em. Pamiętaj, że platformy finansowe często zmieniają warunki użytkowania, a te wymienione tutaj mogą również zmienić swoje wymagania, gdy to czytasz.

Korzystając z tych platform P2P, będziesz mógł anonimowo kupować Bitcoin, zamieszczać oferty lub wybierać oferty z powiązanych list opublikowanych przez innych. Możesz posortować rodzaj transakcji, który chcesz, wybierając między różnymi rodzajami metod płatności i cenami BTC.

Użyj mieszarki Bitcoin

Jeśli niepokoi Cię pochodzenie Bitcoinów albo chcesz zachować czystą prywatność, możesz też użyć mieszarki Bitcoinów. Usługa ta, zmiesza dodane przez ciebie Bitcoiny, zapewniając kolejną warstwę ochrony prywatności. Dla pewności użyj zaufanego miksera kryptowalut.

Kupno kryptowalut z LocalBitcoins

Na LocalBitcoins, użytkownicy umieszczają swoje reklamy, oferty sprzedaży i kupowania bitcoinów. Jeśli ogłoszenie jest od kogoś, możesz umówić się z osobą która je zamieściła, na osobistą wymianę walut.

Witryna ma wbudowany system reputacji i oceny użytkowników, dzięki czemu możesz wiedzieć, kto jest uczciwym sprzedawcą, a czyje intencje nie są jasne. Obecnie strona ma ponad 100 000 użytkowników, a dzienny wolumen transakcji Bitcoin wynosi około 2000 BTC. Ze względu na wysoką płynność handel bitcoinami nie powinien stanowić problemu. Jak podaje portal, z serwisu korzysta ponad 1,3 miliona osób z blisko 250 krajów – konieczna jest więc wymiana bitcoinów praktycznie w każdym kraju na świecie.

Localbitcoins to bardzo specyficzna giełda. Termin ten nie oddaje jednak w pełni jego charakteru, ponieważ za pośrednictwem tej platformy użytkownicy mogą umawiać się na osobistą komunikację. Więc tutaj możesz znaleźć ludzi, którzy chcą kupić bitcoina lub sprzedać bitcoina. LocalBitcoins to świetna strona, jeśli chodzi o bezpieczeństwo. Wynika to głównie z wbudowanego systemu depozytowego, który chroni osoby przed oszustami. Zasadniczo oznacza to, że towary sprzedającego są przechowywane w bezpiecznym miejscu do czasu otrzymania od kupującego potwierdzenia płatności.

Oprócz możliwości kupowania i sprzedawania jednostek, oferuje również unikalny układ, który ułatwia poruszanie się po świecie walut cyfrowych. Na przykład, możesz szybko uzyskać informacje o lokalizacji dostawców krajowych i zagranicznych. Jeśli jesteś początkującym i nadal potrzebujesz się uczyć, możesz zacząć od rejestracji w LocalBitcoins.

Related Posts

Jak płacić w Bitcoin? Poradnik dla początkujących

W świecie cyfrowym, coraz więcej osób zaczyna korzystać z...

Jak kupić bitcoin za złotówki?

Satoshi Nakamoto, osoba lub grupa osób, która w roku...

Darmowy Bitcoin : Jak zarobić 1 Bitcoin na Binance?

Bitcoin od kilku lat znajduje się na szczycie popularności...

Czym jest Bitcoin halving ?

Bitcoin to wirtualna waluta wywodząca się z technologii Blockchain,...