Jak zarejestrować konto na Binance? Przewodnik krok po kroku

Chcąc zainwestować swoje oszczędności potrzebujesz do tego pośrednika. Dzięki wielu zaletom. Wiele osób decyduje się na rozwiązanie jakim są internetowe giełdy kryptowalut.
Mają one znaczną przewagę nad lokalnymi giełdami. Przez co stały się najczęstszym wyborem przez klientów chcących mieć dostęp do akcji.

Największym atutem użytkowania takich giełd jest darmowe prowadzenie konta. Sprawia to, że mamy możliwość na korzystanie z kilku portali jednocześnie. Dzięki czemu otrzymujemy dostęp do wszystkich kryptowalut które nas interesują.

W tym artykule opisujemy jedną z największych tego typu giełd, czyli Binance. Pomagamy w niej utworzyć konto, oraz stawiać pierwsze kroki. Podpowiemy również czego nie należy robić, by nie stracić swoich pieniędzy.

Binance

Giełda Binance jest jedną z największych giełd kryptowalut. Zyskała ona popularność dzięki łatwej obsłudze, szybko działającemu oprogramowaniu oraz aplikacji mobilnej. Szybko stała liderem w wyścigu o największy wolumen.

Została założona stosunkowo niedawno, bo dopiero w 2017 roku. To pokazuje jaki ogromny potencjał rozwojowy jeszcze posiada. Rok po założeniu, twórcy byli zmuszeni ze względu na ogromny przyrost użytkowników chwilowo wstrzymać możliwość rejestracji.

Biorąc to pod uwagę należy nie zastanawiać się zbyt długo nad założeniem tam konta. Ponieważ pojawianie się nowych użytkowników nie zmniejszyło tempa. A sytuacja z blokadą nowych kont może się powtórzyć w każdym momencie.

Binance

Opłaty transakcyjne Binance

Binance wyróżnia się w internecie atrakcyjnymi warunkami opłat transakcyjnych. Założenie oraz prowadzenie konta jest całkowicie za darmo, również ma się to do założenia depozytu. Jedynym kosztem który będziemy musieli zapłacić jest prowizja od przeprowadzonej transakcji.

Jest to stosunkowo niska opłata bo wynosi zaledwie 0.1% od wartości transakcji, jednak mamy sposób, aby stała się jeszcze bardziej atrakcyjna. Dzięki posiadaniu przez Binance własnego BNB możemy liczyć na 50% zniżkę przy opłacie prowizji. Wystarczy zakupić coina BNB a serwis będzie właśnie z niego pobierał opłatę. W kolejnych latach ten rabat będzie odpowiednio zmniejszany: 25% – 12,5% – 6,25%. Warto więc włączyć go już na samym początku przygody z Binance.

W tym celu należy prawym przyciskiem myszki kliknąć ikonę ludzika znajdującego się w prawym górnym rogu. Następnie należy przesunąć suwak BNB by był zielony i wyświetlał ON.

Jak założyć konto na Binance

Rejestracja na tym portalu jest bardzo prosta oraz intuicyjna. Jednak zdecydowaliśmy się pokazać czynności jakie należy wykonywać, aby je stworzyć. Instrukcja krok po kroku poprowadzi Cię do posiadania konta na którym od razu będzie można działać.

  1. Aby rozpocząć proces rejestracji, należy na stronie giełdy nacisnąć przycisk register. Znajduje się on w prawym górnym rogu. Po tej czynności pokaże nam się krótki formularz. Będziemy musieli go uzupełnić. Ustaw swój adres e-mail oraz hasło którym się będziesz logować do serwisu. Po przeczytaniu oraz akceptacji regulaminu naciśnij register.
  2. Następnie pokaże nam się zabezpieczenie antyspamowe. Jest on po to, aby zapobiegać różnego rodzaju botom, rejestrować się na Binance.
  3. Po przejściu zabezpieczenia wystarczy już tylko wejść na skrzynkę pocztową którą podaliśmy wyżej. Został na nią wysłany link aktywacyjny. Należy na niego nacisnąć. W tym momencie nasze konto zostaje uaktywnione oraz gotowe do działania.

Pozostało nam już tylko wpłacenie kryptowalut oraz dokonywać zakupów.

Binance

Jak zweryfikować konto

Podczas gdy konkurencyjne strony mają wygórowane wymagania, Binance ułatwia nam sposób użytkowania jak tylko się da. Tutaj weryfikacja nie jest wymagana. Z naszej strony jednak to doradzamy. Chyba że podchodzi się do sprawy niepoważnie.

Użytkownik niezweryfikowany ma limit wpłat w postaci równowartości 2 BTC. Wpłata jest możliwa tylko poprzez kryptowaluty.

Za to zarejestrowany użytkownik może cieszyć się znacznie większym polem manewru. Ma on do dyspozycji ograniczenie w postaci 100 BTC. Wpłaty może dokonywać za pośrednictwem BTC jak i FIAT.

Jeśli dopiero zaczynasz swoją drogę z Binance dzięki braku wymaganej rejestracji nie jest konieczne, aby się rejestrować. Stopień formalności w tym przypadku został ograniczony do minimum.

Jeśli jednak stwierdziłeś, że chcesz się zweryfikować to postępuj zgodnie z tymi wytycznymi:

W panelu użytkownika należy wybrać ikonkę ludzika, następnie wybrać Submit Verification Documents. Po wejściu w tą opcję będziemy mieli do wyboru dwa rodzaje konta: Personal – tzn. prywatne oraz Enterprise tzn. firmowe. Należy wybrać to które nas obecnie interesuje. Kolejny krok to wypełnienie swoich danych osobowych tj. imię, nazwisko oraz adres. Następnie koniecznym będzie zrobienie skanu swojego dowodu osobistego z obu stron oraz dołączenie go jako dokument. To wszystko we wstępnym etapie weryfikacji. Po wysłaniu całości ze względu na duże zainteresowanie będziemy musieli odczekać kilka dni na akceptacje.

W Binance mamy możliwość uzyskać jeszcze większy limit wpłat. Jest on zależny od indywidualnej oceny serwisu. W tym przypadku należy zgłosić chęć tego poziomu do suportu. Oni dokładnie omówią z Tobą warunki współpracy.

Jak zabezpieczyć swoje konto Binance

Zagrożenie które wynika z poruszania się w internecie jest ogromne. Bardzo często słyszy się, że hakerzy i naciągacze odnieśli sukces. Przez co osoby nieostrożne tracą swoje pieniądze. Jeśli chodzi o temat kryptowalut powinniśmy być podwójnie wyczuleni na próby oszustwa. Tutaj również nie brakuje wielu osób które chcą w jakiś sposób nas okraść. Dlatego szczególnie na samym początku powinniśmy dwukrotnie przemyśleć każdy nasz ruch.

Głównym zaleceniem Binance jest użycie zabezpieczenia pod nazwą 2EA oraz białej listy do wypłat. Działa to w ten sposób, że po aktywacji zabezpieczenia przy logowaniu konieczne będzie wpisanie pinu. Pin zostanie wygenerowany z aplikacji Google Authenticator. Możesz pobrać ją na swój telefon.
Oto jak włączyć weryfikację dwuetapową:

Należy zeskanować poprzez telefon kod QR, jest też możliwość wysyłania kodu PIN w formie sms-a na podany wcześniej numer telefonu. Możemy wybrać dla nas wygodniejszą metodę lub jeśli chcemy obie jednocześnie. Kod Pin jest zmieniany co 60 sekund dla zwiększenia bezpieczeństwa.

Dzięki włączeniu białej listy wypłata środków będzie możliwa tylko tam, gdzie wcześniej na to pozwolimy. Czyli portfele znajdujące się na białej liście.
Aby to zrobić, powinno się zaznaczyć Opcję Whitelist na status ON. Pod spodem znajduję się Address Management. W tym miejscu będziemy mogli wprowadzać uwagi do każdego z dodanych adresów.

Przedstawiamy również kilka zachowań których należy uniknąć, aby nie narażać się na zagrożenie i być bezpiecznym użytkownikiem Binance:

Jeśli zdarzy Ci się sytuacja, że na Twojego e-maila dostaniesz prośbę o potwierdzenie konta dokładnie go sprawdź. Często w ten sposób dokonywane jest przejmowanie kont. Oszust podaje się za osobę blisko związaną z Binance. Czyli np. przedstawiciela giełdy, marketingowca zbierającego informację, kontrolującego sytuację pracownika suportu itp. Serwis Binance nigdy nie będzie od Ciebie wymagał dodatkowej ingerencji.

W żadnym wypadku nie upubliczniaj swoich danych rejestrowych, Binance nigdy o to nie poprosi, ponieważ ma w nie stały wgląd. Również nigdy nie powinieneś wysyłać kryptowalut pod żadnym argumentem. Mimo iż osoba która do Ciebie napisała wydaje się być wiarygodna. Jest to z pewnością oszust który próbuje Cię oszukać.

Przesłanie skanu dokumentu jest konieczne w dwóch sytuacjach. Podczas weryfikacji konta o którym już wiesz. Druga opcja to taka w której stracisz dostęp do aplikacji Google Authenticator. Jeśli prośba nie dotyczy tych sytuacji są to działania oszustów.

Aby zapobiec różnemu rodzajowi zagrożeń, warto też stworzyć adres e-mail używany tylko do giełd kryptowalut. Użyj na nim hasła, którego nie stosujesz do innych kont np. bankowych. Powielanie hasła we wszystkich serwisach prowadzi w przypadku włamania do zdecydowanie większego zagrożenia.

Przestrzeganie tych wszystkich czynności zapewni nam maksymalne bezpieczeństwo. Sprawi, że osoby które nas chcą nas oszukać nie będą w stanie tego zrobić. Ofiarami oszustw w serwisie Binance są klienci którzy bagatelizują te bardzo ważne sprawy oraz czują się za pewnie przy korzystaniu z serwisu.

Jak kupować krypto na Binance

Zanim przejdziemy do zakupu kryptowalut powinniśmy wiedzieć kilka rzeczy. Po pierwsze powinniśmy zadbać o to by nasza karta płatnicza miała na sobie wystarczającą ilość pieniędzy.

Najszybszym sposobem dokonania zakupów kryptowalut jest użycie do tego karty płatniczej i złotówek znajdujących się na niej. Jest to najprostsza, ale i najbardziej ograniczona forma zakupu. Serwis Binance przez to rozwiązanie nie pozwoli nam zdobyć wszystkich kryptowalut. Dostaniemy możliwość posiadania tylko niewielkiej części.
Pełny skład oferowanych coinów przez Binance to: Bitcoin, Bitcoin Cash, Binance Coin, Binance USD, Etherum, Etherum Classic, Tether, Ripple, Tezos, Zcash i Zilliqa.

Aby sprawić, by znalazły się one w naszym portfelu należy w górnym interfejsie znaleźć taką pozycję jak: Kup kryptowaluty. Z rozwiniętej listy wybieramy: Karta kredytowa/debetowa. Jeśli chcemy zrobić zakup przez złotówki to ustawiamy walutę na: PLN. Wpisujemy również ilość złotówek, które chcemy zamienić na coiny. Serwis Binance automatycznie przelicza ile dostaniemy konkretnej kryptowaluty za sumę oferowanych przez nas pieniędzy w tym przypadku złotówek. Następnie należy kliknąć Kontynuuj.
Był to sposób na zakup ETH.

Jeżeli zamierzamy kupić pozostałe tokeny na platformie Binance. Niestety nie będzie to możliwe bezpośrednio za PLN. Do tego typów zakupów zatem używamy takich walut jak: wirtualny dolar amerykański ( USDT ), czyli Tether. Będzie on przykładową walutą pośredniczącą w naszym wspólnym zakupie coinów. Po wymianie naszych złotówek na USDT przechodzimy ponownie do zakupu poprzez: Zakładkę Handluj a następnie – klasyczny. Przenosi nas w ten sposób do okna handlu w którym znajduje się panel wyszukiwania. W naszym przypadku uzupełniamy go parą ETH/USDT. Jeśli chcesz kupić inna walutę należy ją wpisać w miejsce ETH.

Pierwszą sprawą po znalezieniu pary będzie zagadnienie Limit. Ustawiając go zlecamy zakup wybranej kryptowaluty przez zaakceptowaną przez nas cenę. W polu Cena wpisujemy ilość którą będziemy skłonni zapłacić za jedną sztukę danej kryptowaluty. Nie jest koniecznością wpisywania pełnych liczb. Jednak w przypadku wybrania niepełnej wartości, należy używać przecinka zamiast kropki.

Przykład: kupując 1,25 ETH po cenie 1200 USDT. W polu cena wpisz wartość 1200 a w polu ilość 1,25.
Po wpisaniu obu pozycji w zakładce SUMA pojawi się wartość transakcji.

Aktualne dostępne oferty kupna jak i sprzedaży znajdują się po lewej stronie wykresu.

Kolor czerwony symbolizuje że ktoś chce sprzedać swoją kryptowalutę. Natomiast kolor zielony to osoby pragnące ją kupić.

Z tymi informacjami jesteś w stanie założyć, aktywować oraz zweryfikować swoje konto na Binance. A po zatwierdzeniu przez serwis obracać kryptowalutami.

Related Posts

W jakim wieku można otworzyć konto na Binance: Przewodnik po weryfikacji

Otwarcie konta na giełdzie kryptowalut, takiej jak Binance może...

Poradnik Aktywacji Karty Binance

W dzisiejszych czasach użytkowanie kryptowalut stało się coraz bardziej...

Znalezienie swojego adresu portfela na Binance – pełny przewodnik

Odnalezienie własnego adresu portfela na Binance może być nieco...

Która aplikacja do zarządzania kryptowalutą najlepsza dla Ciebie?

W dzisiejszych czasach kryptowaluty zdobywają coraz większą popularność, a...

Jak skutecznie zacząć handel kryptowalutami: praktyczny poradnik dla początkujących

Handel kryptowalutami stał się w ostatnich latach niezwykle popularny....

Poradnik: Jak wypłacić pieniądze z Coinbase w prostych krokach

W dobie rosnącego rynku kryptowalut, coraz więcej osób inwestuje...